Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 11:16 Bu haber 430 kez okundu
 
GÜNDEM Haberi

 

 

Adana’da, Mart ayında 2 bin 237 araç trafikten men edildi

 

Adana Valiliği’nce yapılan açıklamaya göre, Adana ili genelinde Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri, 2019 yılı Mart ayında 260 bin 347 araç kontrol edildi, 2 bin 237 araç trafikten men idilirken, 427 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Mart ayı trafik verilerinin aktarıldığı Adana Valiliği’nde yapılan açıklamada şunlara değinildi:

“Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2019 yılı Mart ayı içerisinde toplam 260.347 araç kontrol edilmiştir.

Mart ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 2.237 araç trafikten men edilmiş, 427 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2019 yılı Mart ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 601 maddi hasarlı, 405 yaralamalı, 4 ölümlü olmak üzere toplam 1.010 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 597 vatandaşımız yaralanmış, 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı