Haber Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 23:12 Bu haber 337 kez okundu
 
Adana Büyükşehir Belediyesi'nde işçi çıkışları başladı
Cuma mesai bitiminden sonra cep telefonlarına SGK'dang elen mesajla işsiz kaldıklarını öğrenen belediye çalışanları, tepkilerini sosyal medyada göstermeye başladı.
GÜNDEM Haberi
Adana Büyükşehir Belediyesi'nde işçi çıkışları başladı

HABER: HÜSEYİN AZAR
Kadro fazlalığı gerekçe gösterilerek; İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı, Adana ASKİ, Ulaşım A.Ş., Altın Koza A.Ş., Yeni İmar A.Ş., ÇUFAŞ A.Ş. ve Belde Taş A.Ş.'den yaklaşık bin 750 işçinin işten çıkarılacağı yönünde daha önceden çeşitli haberler yapılmış, hatta Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde de gündeme getirilerek, Cumhur İttifakı üyesi meclis üyelerinin tepkisine sebep olmuştu.
BEKLENEN OLDU
Sosyal medya hesabından kendisine gelen cep telefonuna gelen "SN. ............ 4-A KAPSAMINA AİT işin Sonlanması NEDENİYLE İŞTEN AYRILIŞ BİLDİRİMİNİZ, 28.06.2019 TARİHİNDE YAPILMIŞTIR. SAĞLIKLI VE GÜVENLİ GÜNLER DİLERİZ." yazılı mesajı paylaşan M.A. isimli Adana ASKİ çalışanı, tepkisiz kalmayacaklarını, pazartesi mahkeme yolu dahil bütün yasal haklarını kullanmak için harekete geçeceklerini ifade etti. Sadece ASKİ'den 500 civarında işçiye benzer mesajın geldiğini belirten M.A., "İki çocuğum var. Evim kira. Kadro fazlalığı var diyorlar. Bizi çıkarıyorlar ama, yerimize başka birilerini işe almayacaklar mı? İşe iademi sağlamak için gerekirse mahkemeye bile verebilirim. Yasaların bana verdiği tüm hakları sonuna kadar kullanacağım. Evimin nafakasını sağlamak için çalışmak zorundayım" diyerek Başkan Zeydan Karalar'ın kararından dönmesini beklediğini belirtti.
MECLİS'İN HAREKETLİ GEÇMESİ BEKLENİYOR
Daha önceki, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde de gündeme gelen işçi çıkarmalarının önüne geçmek isteyen Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri'nin konuya duyarsız kalmayacakları kulislerde konuşulurken, Meclisin Temmuz Ayı toplantısının hareketli geçmesi bekleniyor. Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın kararına tepki olarak, bir çok kararın alınmasında olumsuz oy kullanacakları da şimdiden konuşulmaya başlandı.

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
Etiketler: Adana, Büyükşehir, Belediyesi'nde, işçi, çıkışları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı