Haber Detayı
27 Eylül 2017 - Çarşamba 18:16 Bu haber 1341 kez okundu
 
Adanalılar, sanatçılarla hasret giderdi
24. Uluslararası Adana Film Festivali’nde sevgi kortejinde vatandaşlar, sanatçılarla bol bol fotoğraf çektirdi.
KÜLTÜR Haberi
Adanalılar, sanatçılarla hasret giderdi

Adana Büyükşehir Belediyesince bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında oluşturulan "Sevgi Korteji" şehir turu attı.

Sheraton Adana Hotel önünde üstü açık klasik otomobillere binen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Milletvekilleri Seyfettin Yılmaz ve Muharrem Varlı ile Türk sinemasına emek veren oyuncu, yönetmen ve yapımcılar, vatandaşların yoğun ilgisiyle birlikte şehir turu atarak Adana Büyükşehir Belediyesinin bulunduğu Atatürk Caddesi'ne geldi. Beledyie önünde davul-zurna ile karşılanan kortej burada bir süre halkı selamladı. Havai fişek gösterisinin yapıldığı belediye önünde toplanan vatandaşlar, kendilerine çiçek veren ünlülerle fotoğraf çektirdi. ortejde yer alan motorsiklet kulübü üyeleri de dikkati çekti.

Kortej, yine vatandaşların yoğun ilgisi altında Demirköprü yanına kurulan Sinema ve Kültür Sanat Kasabasına geldi. Burada, Türk Sinemasına Ömür Verenler Farkındalık Anıtı açılışı ve Sanat Ateşi’nin yakılmasıyla birlikte kasaba içinde açılan standlar gezildi.

 

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
Etiketler: Adanalılar,, sanatçılarla, hasret, giderdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı