Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 16:11 Bu haber 325 kez okundu
 
Büyükşehir Meclisi, çalışmaya dua ile başladı
31 Mart yerel seçimlerinde Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’ne girmeye hak kazanan 79 meclis üyesi çalışmalarına dua ile başladı.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir Meclisi, çalışmaya dua ile başladı

Büyükşehir Belediye Meclisi ilk toplantısını; Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı MHP’li Hüseyin Sözlü’yü seçimde geride bırakan Zeydan Karalar ile yaptı. Başkan Karalar, ilk toplantıda, Büyükşehir Belediyesi meclis katipleri, başkan vekili, encümen ile ihtisas komisyonları üyeleri seçiminin yer aldığı 6 maddelik gündemin Perşembe yapılmasını isteyip erteledi. Aynı gün Büyükşehir Belediyesi faaliyet raporu ile Denetim Komisyonu raporu da görüşülecek.

HÜKÜMETİN DESTEĞİNİ İSTEDİ

Başkan Karalar, meclisin açılışındaki konuşmasında, Adana’nın dünya incisi bir kent olduğunu belirterek,  şehrin hak ettiği düzeyde olmadığını söyledi. Adana’nın geri viteste gittiğini kaydeden Karalar, “Hükümetin desteğini alarak, yapılması gerekli çalışmalara imza atıp Adana’yı iyi bir noktaya taşırız” dedi.

DOĞRUYU BULMAK İÇİN TARTIŞACAĞIZ

AK Partili Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ozan Gülaçtı, yerel seçimlerin demokrasi adına başarılı bir seçim olduğunu ifade ederek “Farklı ilçelerden gelsek de omuzlarımızda büyük sorumluluk var. 5 yıl boyunca birlikte sorunları çözmek için çalışacağız. Fikir ayrılıkları olabilir ancak doğruyu bulmak için tartışacağız” diye konuştu.

AYNI DESTEĞİ UMUT EDİYORUM

CHP’li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, geçen 5 yıl boyunca uyumlu bir çalışma sergilediklerini anlatarak, eski başkan Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti. Çetin, “Parti olarak parti tabanından gelen eleştirileri de göze alarak Adana için her konuda destek verdik. Aynı desteğin verileceğini umut ediyorum” dedi.

YÜREĞİR DE İLGİ BEKLİYOR

İYİ Partili Recai Mercimek, şehrin gelişmesine katkı için Adana sevdalısı olmak gerektiğini söyledi. Mercimek, Yüreğir ilçesinin de Büyükşehir belediyesinden gereken ilgiyi görmesini beklediğini ifade ederken Başkan Karalar, konuşmasının arasına girip “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır” diye cevap verdi.

MECLİSTE 6 KADIN VAR

Zeydan Karalar başkanlığında gerçekleştirilen ilk meclise gazeteciler adeta akın etti. Meclis salonunun misafirlerine ayrılan yeri de hınca hınç doldu. Seçimde meclis üyesi olmaya hak kazanan AK Partili Yasemin Şule Özülkü (Seyhan), CHP’li Elif Uzun (Çukurova), MHP’li Firdes Cingözler (Çukurova), AK Partili Sevil Can (Ceyhan), CHP’li Hacice Yılmaz (Seyhan), CHP’li Leyla Karakaş (Seyhan) da hazır bulundu. 

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
Etiketler: Büyükşehir, Meclisi,, çalışmaya, dua, ile, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı