Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 16:15 Bu haber 641 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı’nın devamı Adana’ya bağlı
CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin mitingine katılmak üzere, Adana’ya geldi. Adana Havalimanı’na gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada kent protokolü tarafından karşılandı. Erdoğan, mitingin düzenleneceği Uğur Mumcu Meydanı’na gitmek için parti otobüsüne bindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yol üzerinde gördüğü çocuklara oyuncak dağıttı, halkı selamladı.
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı’nın devamı Adana’ya bağlı

ADANA SAHİP ÇIKARSA,TÜRKİYE SAHİP ÇIKAR
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur ittifakının 2023 hedeflerine ulaşana kadar devam edeceğini belirterek, “Adana'nın bu ittifakın sembolü ve lokomotifi olmasını bekliyorum. Adana bu ittifaka inanırsa tüm Türkiye inanır. Şayet Adana bu ittifaka sahip çıkarsa tüm Türkiye sahip çıkar” dedi.
Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri için geldiği Adana’da İstasyon meydanında halka hitap etti. “Adana 31 Mart seçimlerinin beka seçimi olduğunu iyi bilir.” diyen Erdoğan, “AK Parti ve MHP olarak elele, gönül gönüle pazara kadar değil mezara kadar bu yoldayız. Büyükşehiriyle, ilçeleriyle inşallah Adana'da 31 Mart akşamı zillet, illet onları ayaklarımızın altına alacağız” diye konuştu.
METROYU GÜNDEME ALACAĞIZ
Çukurova Bölgesel Havalimanı'nda yaşanan sıkıntılar olduğunu hatırlatan Erdoğan, çözüm için seçim sonrasını gösterdi. Erdoğan, metro ile ilgili ise şunları söyledi: “Adana metrosunun ilk kısmı tamamlandı. Ancak Adana için yetersiz kalıyor. Mevcut hattın iyileştirilerek hattın uzatılmasına ihtiyaç var. İnşallah önümüzdeki dönemde metroyu gündemimize alacağız”
40 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK
Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin enerji ve petro-kimya sektörü için önemli bir üretim üssü olacağına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, projeyle Ceyhan'da yaklaşık 40 bin kişiye yeni istihdam oluşturulacağına dikkat çekerek, yıllık 1 milyar dolarlık katma değer oluşturulmasını planladıklarını vurguladı.

 

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan:, Cumhur, İttifakı’nın, devamı, Adana’ya, bağlı,
Yorumlar
Haber Yazılımı