Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 12:36 Bu haber 478 kez okundu
 
Karaca: Yüreğir’de önde gidiyoruz
Millet İttifakı’nın CHP’li Yüreğir belediye başkan adayı Kamuran Karaca, ilçede sahaya çıktığında oy oranlarının lehlerine olmadığını belirterek, “Seçim çalışmalarımızla artık öne geçtiğimizi görüyoruz. Yüreğir’de seçimi kazanacağız” dedi.
SİYASET Haberi
Karaca:  Yüreğir’de önde gidiyoruz

ZAMANI GEÇMİŞ ÇAY VERMEYECEĞİZ

Karaca, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Sosyal Tesisleri’nde gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Programa, Büyükşehir adayı Zeydan Karalar’la birlikte katıldığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinden dolayı gecikmeli katılan Karaca, Yüreğir’de hayata geçirmeyi planladığı çalışmaları anlattı. Karaca, Yüreğir’in 450 bin nüfusu 272 bin seçmeni olduğunu hatırlatarak, partililerin değil yoksulların faydalanacağı Yüreğir Kart ile ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüreceklerini bildirdi. Yüreğir Kart adı altında uygulamaya konulacak uygulama ile paranın kadınların hesabına yatırılacağını vurgulayan Karaca, “Vatandaşa miadı dolmuş makarna, zamanı geçmiş çay vermeyeceğiz” dedi.

YÜREĞİR’E KREŞLER GELİYOR

Gençler için belli noktalarda ücretsiz wi-fi sağlayacaklarını ifade eden Karaca, hasta ve cenaze nakil aralarının yanı sıra engelsiz yaşam projelerini de hizmete sunacaklarına değindi. “İşsizlik ve yoksulluğa seyirci kalan bir belediye olmayacağız” diyen CHP Yüreğir belediye başkan adayı Kamuran Karaca, birlik ve kooperatiflere destek vereceklerini ifade etti. Karaca şöyle konuştu: “Lise öğrencileri için kurslar açarak gençleri iş hayatıyla buluşturacağız. Çalışan kadınlar için büyük gereksinim olan kreşler açacağız. Yüreğirli çocuklar için oyun parkları kadınlar için sığınma evleri yapacağız. Gençlik merkezleri oluşturmak istiyoruz. Bu sayede gençleri sporla buluşturup uyuşturucu vb. alışkanlıklardan kurtarmayı hedefliyoruz. Emekli dinlenme evleri  yapıp taziye evleri inşa edeceğiz. Yüreğir’de 12 taziye evi var bu sayıyı 100’e çıkarmayı hedefliyoruz. Taziye evlerinde ilk gün, acılı aileleri düşünerek belediye ücretsiz yemek verecek.”

YÜREĞİR’E DE KENT MEYDANI

Karaca, Yüreğir’de kent meydanı oluşturmak istediğini bunun için Kozan Çarşısı, Sinanpaşa  ve Sanayi Çarşısı’nı düşündüğünü dile getirdi. Kent meydanının kültür merkezleri ile zenginleştirileceğini anlatan Karaca, kentsel dönüşümde “Düşük katlı” bir yapılaşmaya gideceklerini vurguladı. Karaca, “Kentsel dönüşüm gözümüze de hitap edecek. 6-7 katlı binalar planladık” dedi. Yüreğir’de halkın Seyhan nehrinden yeterince faydalanamadığına dikkat çeken Karaca, bunun için de gerekli altyapıyı oluşturduklarını sözlerine ekledi. 

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
Etiketler: Karaca:, , Yüreğir’de, önde, gidiyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı