Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 12:15 Bu haber 513 kez okundu
 
‘Kozanlı efendi, biz hizmetkarız’
Viphaber Gazetesi olarak, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunduk…
SİYASET Haberi
 ‘Kozanlı efendi, biz hizmetkarız’

ÖZEL HABER: HÜSEYİN AZAR

Bir dönem ara verdikten sonra ikinci kez Kozan Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Saadet Partili Kazım Özgan’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunarak, yeni dönemde yapacağı projeleri konuştuk.

‘Kozanlı efendi, biz hizmetkarız’ diyen Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın odası adeta çiçek bahçesine dönmüş durumda. Seçildiği günden bu yana her kesimden insanın ziyaret ettiği Başkan Özgan’ın makam odası gün boyu boş kalmıyor.

31 Mart yerel seçimlerinde oyların yüzde 39.99’unu alarak sandıktan çıkan Nihat Atlı’nın başkanlığı ‘seçilme yeterliliğine sahip olmadığı’ gerekçesiyle Saadet Partisi’nin yaptığı itiraz sonucu düşürüldükten sonra, sandıktan 20 bin 249 seçmenin oyunu alarak, yüzde 25,80’lik oy oranıyla ikinci çıkan Kazım Özgan Yüksek Seçim Kurulu’nun kararıyla başkanlık koltuğuna oturmuştu.

‘DAHA FAZLA ÇALIŞACAĞIZ’

‘Kozanlı Efendi Biz Hizmetkârız’ sloganıyla hizmetlerine başlayan Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan’ın talimatları doğrultusunda belediye birimlerinin her alanda çalışmalarına başladığını öğreniyoruz.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Şantiye ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde ilk olarak sosyal tesislerin genel bakım ve onarımını gerçekleştirildiğini belirten Başkan Özgan, “Kozan Kalesi, Manastır Piknik Alanı, Arıkan Konağı, Sodes Düşler Alemi, Dağılcak Mesire Alanı, İskele Kafe, Şelale Kafe, Millet Bahçesi ve Atatürk Parkı’nda genel bakım çalışmaları gerçekleştirdi. Bu alanlarda yapılan tamirat ve bakım çalışmalarının yanı sıra çevre düzenleme çalışmaları ile birlikte yabani otların temizliği yapıldı” dedi.

‘Kozanlı vatandaşlarımızın yaşam refahını daha da artırmak için çalışıyoruz’ diyen Başkan Kazım Özgan, “Önce uzun süredir bakımsız kalmış sosyal tesisleri yeniden canlandırıp daha sonra diğer hizmetlerimizi Kozan’ımıza kazandırmak için çalışmalarımız devam edecek. Kozanlı Efendi biz hizmetkârıyız düşüncesiyle zaman merhumu tanımaksızın çalışacağız” diye konuştu.

HAFTA SONU DA ÇALIŞIYOR 

Hafta sonlarını, ilçedeki sosyal tesisleri gezerek vatandaşlarla hem sohbet edip, hem de yeni dönem için taleplerini alarak değerlendirdiklerini belirten Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, “Önümüz yaz. Vatandaşlarımızın hafta sonlarını, daha yaşanabilir alanlarda rahat bir şekilde geçirebilmeleri için sosyal tesislerimizde kırılan, dökülenlerin tespitini yaptık. Tadilat için ekiplerimiz hızla çalışmalara başladı” dedi.

‘İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE YANLARINDAYIM’

Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan, Kale Şelale Tesislerini de gezdiği esnada burada, bir çiftin de nişan törenine eşlik ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerini ilettiğini ifade etti. Belediye olarak, iyi günde – kötü günde tüm Kozanlıların yanında olacaklarını belirten Başkan Özgan, “2004-2014 yılları arasında belediye başkanlığımız dönemimizde ilçemize kazandırdığımız bu tesisler ilçemizin adeta gözbebeğidir” dedi.

“Geçmiş beş yıllık süreçte ve bugün de gördük ki tesislerimiz bakımsız kalmış” diyerek serzenişte bulunan Başkan Özgan, “Lambalar kırılmış, yerlerde. Piknik üniteleri büyük ölçüde zarar görmüş, çöpler alınmamış ve daha bir çok eksiklikleri yerinde tespit ettik. Bu eksikliklerin giderilmesi için hemen gerekli çalışmalarımıza başladık. Geçmişte de ifade ettiğimiz üzere Kozanlı Efendi Bizler Hizmetkarız. Hemşehrilerimize daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarımıza ara vermeksizin devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
Etiketler: , ‘Kozanlı, efendi,, biz, hizmetkarız’,
Yorumlar
Haber Yazılımı