Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 11:24 Bu haber 421 kez okundu
 
Mantı, “Çok çalışıp, bileğinizin hakkını almalısınız”
Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD), Akkapı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine iş hayatında başarılı olmanın püf noktalarının anlatıldığı “Başarılı Profil ve Başarı Öyküleri” konulu seminer verdi. Seminere konuşmacı olarak İŞKAD ve ATO Meclis Üyesi Emine Demirci katıldı.
EĞİTİM Haberi
Mantı, “Çok çalışıp, bileğinizin hakkını almalısınız”

BERMAN MANTI, “YABANCI DİL ŞART”

Koordinatörlüğünü İŞKAD Başkan Yardımcısı Ayşe Aslan’ın yaptığı etkinlikte amaçlarının başarılı öğrenciler yetiştirmek ve özellikle kız öğrencilerin doğru meslek seçmeleri ve girişimcilik konusunda birinci ağızdan bilgilendirmek olduğunu söyleyen İŞKAD Başkanı Berman Mantı, yaptığı açılış konuşmasında “İŞKAD’ın girişimcilikte başarılı olmuş üyelerini, öğrencilerimizle buluşturarak ‘Başarılı Profil ve Başarı Öyküleri’ kendi ağızlarından dinlemelerini sağlıyoruz.  Bu sayede sizin gibi öğrencilerimiz seçeceği mesleklerde yönlerini daha iyi bulmaktalar. Sizlerde buradan alacağınız bilgiler eşliğinde başarıyı daha kolay yakalamanız için çalışmanız ve kendinizi yenilemeniz gerekmektedir. Çok çalışıp, bileğinizin hakkını almalısınız. Çok kuyu değil, derin kuyu kazarsanız suya ulaşırsınız. Okul ve normal yaşantınızda önceliklerinizi belirlemeniz ve bu yolda ilerlemeniz şart.” diyerek öğrencilerden başta İngilizce olmak üzere enaz bir yabancı dil öğrenme sözü istedi.

EMİNE DEMİRCİ, “YAPTIĞINIZ İŞİ SEVİN”

Okul Müdürü Recai Ardıç, Yardımcı Kadri Dedecan ve Tarih Öğretmeni İnci Varkara’nın da katıldığı seminerde aile olmanın erdemliliğinden söz ederek sahibi olduğu şirketi geliştirme adına verdiği mücadeleyi anlatarak konuşmasına başlayan İŞKAD ve Adana Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi Emine Demirci, “Sizleri aydınlatmak, yolunuzu parlatmak adına buradayız. Kaderinize razı olmayıp, hayattan istemeyi bileceksiniz. Hedefiniz mutlaka olmalı. Sonra koyduğunuz hedef ile aranızdaki engelleri ortadan kaldırıp, hedefinize ulaşmalısınız. Kendinizi bir çok konuda geliştirerek ardından bunu aşmanın yollarını bulmalısınız. Ya seveceğiniz işi yapacaksınız. Ya da yaptığınız işi seveceksiniz. En önemlisi ise insanı seveceksiniz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilerin merak ettiği sorular yanıt buldu.

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
Etiketler: Mantı,, “Çok, çalışıp,, bileğinizin, hakkını, almalısınız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı