Haber Detayı
30 Ocak 2019 - Çarşamba 12:18 Bu haber 484 kez okundu
 
MEHMET GAZİOĞLU SİYASETİ ANLATTI
AK Parti Adana 27. Dönem Milletvekili Adayı, Siyaset Bilimci Mehmet Gazioğlu, mezun olduğu Adana Gündoğdu Koleji (AGK)’nde öğrencilere siyaseti anlattı.
EĞİTİM Haberi
MEHMET GAZİOĞLU SİYASETİ ANLATTI

Adana Gündoğdu Koleji Öğrenci Meclis Başkanlığını da 2 dönem yapan Mehmet Gazioğlu, "Gündoğdu Mezunları Kampüste” projesi kapsamında okulda bir araya geldiği öğrencilere mesleki deneyimlerini ve siyaseti anlatıp yol gösterici oldu.

BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTI

 AGK’de okuduğu dönemde 'Meclis Başkanlığı' yapan, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Can Bonomo, Murat Dalkılıç konserleri, İllüzyonist Aref organizasyonu, Çocuk Kanser Derneği ve Make A Wish Dernegi gibi ortak projeler düzenleyen ayrıca köy okullarına yardım gibi çalışmalarla da dikkat çeken Mehmet Gazioğlu; başarıda birinci şartın "iyi bir ekip ruhuyla hareket etmek" olduğuna değindi.

ÜLKEMİZİN BİZ GENÇLERE İHTİYACI VAR

“Yaptığınız işte en iyi olmayı ve mücadeleyi bırakmamayı kendinize ilke edinin.” diyen Mehmet Gazioğlu, “Ben Siyaset Bilimi eğitimi aldım. Şu an Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde yüksek lisans yapıyorum. Siyaset; kendi tanımı itibariyle halkın kendi gücünü yönetime ve devlete yansıttığı, onu araçsallaştırarak bireyin, halkın devleti yönettiği en önemli unsurdur. Aynı zamanda  önemli maniveladır siyaset. Ülkemizin nitelikli insanlara ihtiyacı var. Bu konuda siz genç kardeşlerime büyük sorumluluk düşüyor. Kendinizi her alanda geliştirin. Ülkemizde seçilme yaşı 18’e indirildi ve bu büyük avantaj. Ben "22 yaşında Adana’da Cumhuriyet Tarihinin En Genç Milletvekili Adayı" oldum. Önemli olan biz gençlere verilen şansı iyi değerlendirmektir.” dedi.

Söyleşi ardından samimi ortam içinde gençlerin sorularını da yanıtlayan Mehmet Gazioğlu'na sunum sonunda teşekkür sertifikası takdim edildi.

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
Etiketler: MEHMET, GAZİOĞLU, SİYASETİ, ANLATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı