Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 14:54 Bu haber 508 kez okundu
 
Müsabakalara Kız ve Erkeklerde toplam 24 takım katıldı.
Badminton Federasyonu Adana İl Temsilciği faaliyet programında yer alan “Badminton Anadolu Yıldızlar Ligi İl Seçmeleri” müsabakaları tamamlandı.
SPOR Haberi
Müsabakalara Kız ve Erkeklerde toplam 24  takım katıldı.

İMKB Spor Salonunda yapılan müsabakalar kıyasıya çekişme içerisinde geçti. Müsabakaları yakından takip eden Adana Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Abdulkadir Ataşbak, yaptığı konuşmada şunları kaydetti. "Badminton sporu; tanınması ve gelişmesi  için çaba harcadığımız branşlardan biri. Her geçen yıl kulüp ve lisanslı sporcu sayımızda önemli artışlar kaydetmekteyiz. Bu gün itibariyle Adana'da lisanslı sporcu sayımız 1.200, antrenör sayımız 170 olmuştur. Bu da bizi Badminton sporunun geleceği adına mutlu ediyor. Gruplarında ilk ikiye girerek Türkiye Şampiyonasına katılacak takımlarımıza şimdiden başarılar diliyorum."

Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara madalyalarını Badminton Adana İl Temsilcisi Ceyhun Öktem, Antrenörler ve müsabakalarda görevli hakemler verdi.

Gruplarında il ikiye giren takımlar, 5-6-7 Nisan 2019 tarihlerinde Denizli'de yapılacak olan Badminton Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Şampiyonasında mücadele etmeye hak kazandılar.

-Kimler Dereceye Girdi?-

Kızlar :

A Grubu 1. Bursa, 2. Ankara

B Grubu  1. Tekirdağ, 2. Sivas

C Grubu 1. Çankırı, 2. İstanbul Anadolu

 

Erkekler :

A Grubu 1. Bursa, 2. İzmir

B Grubu 1. Ankara, 2. İstanbul Avrupa

C Grubu 1. İstanbul Anadolu, 2. Kayseri

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
Etiketler: Müsabakalara, Kız, ve, Erkeklerde, toplam, 24, , takım, katıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı