Haber Detayı
01 Haziran 2019 - Cumartesi 15:49 Bu haber 112 kez okundu
 
TSKGV’den Dalyan Grup’a Gümüş Madalya
Bir dizi program için Adana’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Piyade, Dalyan Grup’u ödüllendirdi.
GÜNDEM Haberi
TSKGV’den Dalyan Grup’a Gümüş Madalya

Adana Ticaret Odası Salonu’nda gerçekleştirilen törende Dalyan Grup adına Bülent Dalyan’a, TSKGV’ye olan desteğinden dolayı gümüş madalya ve berat tevcihi törenle takdim edildi.

Yaptıkları hayır işleriyle de Adana’da adından söz ettiren Dalyan Grup Sahibi Bülent Dalyan, böylesine anlamlı madalya ve berat tevcihini almaktan grup olarak gurur duyduklarını belirterek, vakfa bundan sonra da destek olacaklarını söyledi.

Gümüş madalyasını TSKGV  Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Piyade’nin elinden alan başarılı iş adamı Bülent Dalyan, “TSK’nın, vakıf sayesinde silah envanteri her geçen gün daha modern silahlarla genişliyor.  Bunun en yakın örneği Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından düzenlenen ‘Pençe’ operasyonunda ilk kez yerli ve milli olan balistik ‘Bora’ füzesi kullanılması. Ülkemiz artık 280 kilometre uzaktaki stratejik hedefi nokta atışıyla vurabiliyor. Güzel ülkemiz Türkiyemizin bekası için canlarını hiçe sayan kahraman Mehmetçiklerimize başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun” dedi.

SAVUNMA SANAYİSİNİN YÜZDE 65’i ÖZ KAYNAKLARIMIZ

Türkiye’nin savunma sanayi ihtiyacının yüzde 65’ini kendi öz kaynaklarıyla karşıladığının altını izen TSKGV Genel Müdürü Sadık Piyade ise, “Amacımız savunma sanayimizi tamamen dışa bağımlılıktan kurtarmak. Ar-Ge ayrılan yıllık 1 milyar dolar ile savunma sanayimiz, en çok teknoloji ve Ar-Ge yapan sektör oldu. 16 yıl önce yüzde 20 olan yerlilik oranını yüzde 65’e çıkardık” dedi.

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
Etiketler: TSKGV’den, Dalyan, Grup’a, Gümüş, Madalya,
Yorumlar
Haber Yazılımı