Haber Detayı
29 Nisan 2018 - Pazar 13:04 Bu haber 2421 kez okundu
 
Ünal: Eğitimler, kuaförlerin eksiklerini tamamlıyor
EĞİTİM Haberi
Ünal: Eğitimler, kuaförlerin eksiklerini tamamlıyor

Adana Kuaförler ve Manikürcüler Odası ile 01 Eğitim ve Organizasyon tarafından kuaförlere eğitim verildi. Showların da yer aldığı eğitim programına Adana’nın birçok bölgesinden kuaför katılırken, katılımcılara saç kesim, profesyonel makyaj, türban tasarım ve topuz alanında eğitim verildi. Adanalı kuaförler, Kuaförler ve Manikürcüler Odası Başkanı Hacı Emin Ünal’ın da hazır bulunduğu, 01 Eğitim ve Organizasyon tarafından düzenlenen eğitim programı büyük ilgi gördü. Kuaförler Milli Takım Akdeniz Bölge Boya ve saç Kesim birincisi Yusuf Kılınçcı, Makyöz Aydan İris ve Nurullah Yağmur tarafından showlarında yer aldığı program kuaförler tarafından büyük ilgi gördü.
Adana Kuaförler ve Manikürcüler Odası Başkanı Hacı Emin Ünal, eğitimcilerin alanlarında uzman olduklarını belirterek; “Adana’da 01 Eğitim ve Organizasyon tarafından ilimiz için güzel bir eğitim programı gerçekleştiriyoruz. Hakan Aslan, Aydan İris ve Aslı Türkmen tarafından, profesyonel makyaj, türban tasarım ve topuz yapma alanında uygulamalı olarak eğitim verilmektedir. Eğitimcilerimiz alanlarında uzman kişilerdir” dedi.
‘HAYAT BOYU ÖĞRENMEK GEREKLİ’
Adana’daki kuaförlerin eksiklerini tamamladıklarına değinen Ünal şu açıklamalarda bulundu; “Eğitim programımızda Adana Kuaförler Odası Show ekibinin de saç kesimi ve topuz eğitimi var. İlimizde başlayan eğitim çalışmaları tüm Türkiye genelinde devam edecek. Burada kuaför arkadaşlarımız birebir uygulamalı olarak eğitim görecek. Kuaförlük he zaman yenlik isteyen bir meslektir. Katılımcılarımızın mesleği kuaförlük ancak her meslekte olduğu gibi hepimizin mutlaka eksiği olabilir. Hayat boyu öğrenme her insanın ihtiyacı olan bir olgudur. İnsanlar her geçen gün daha bakımlı olma konusunda biraz daha hassas oluyor. Onun için yenilik her zaman vardır ve devam edecektir.”
‘BİLGİ PAYLAŞIMI YAPIYORUZ'
Türkiye genelinde eğitim seminerleri düzenlediklerini belirten 01 Eğitim Organizasyon sorumlusu Hakan Aslan; “Türkiye genelinde eğitim seminerleri düzenliyoruz. Kuaför meslektaşlarımızla bilgi paylaşımı yapıyoruz. Türban tasarım, topuz ve makyaj alanlarında eğitim vermekteyiz. İlk ayağını Adana’dan başlattık ve Türkiye geneli eğitim seminerlerimiz devam edecek” dedi.

 

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
Etiketler: Ünal:, Eğitimler,, kuaförlerin, eksiklerini, tamamlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı